Спецпроект

Перед футболом італійцям читатимуть щоденник Анни Франк

Через антисемітську акцію на Олімпійському стадіоні в Римі перед кожним наступним футбольним матчем, який відбуватиметься в Італії, читатимуть фрагменти щоденника Анни Франк,

Перед футбольним матчем між "Лаціо" і "Рома" ультрас, які вболівають за першу команду, розклеїли на стадіоні наліпки із зображенням Анни Франк у футболках "Роми" та вигукували: "Фанати "Роми" – євреї", передає "Українська правда" з посиланням на ВВС.

Як покарання "Лаціо" відіграли матч у футболках із зображенням Анни Франк. Також щоб спокутувати провину, президент "Лаціо" пообіцяв, що відправить до музею Аушвіца 200 фанатів свого клубу.

"Ми всі - Анна Франк". Фото: jpost.com

Натомість Італійська федерація футболу оголосила, що уривки із світового бестселлера свідка нацистських розправ над євреями, щоденника Анни Франк, зачитуватимуть перед матчами чемпіонату Італії серії A, B та С. 

Крім того, фрагменти звучатимуть перед матчами юніорів та непрофесійних команд. Перед кожним матчем жертв Голокосту вшановуватимуть хвилиною мовчання.

Анна Франк - 15-річна дівчинка з Нідерландів, яка загинула в нациcтському концтаборі Берген-Бельзен. Вона стала одною з найвідоміших єврейських жертв Голокосту після того, як  її щоденник про життя та переховування від нацистів в окупованому Амстердамі був опублікований у 1947 році (посмертно). 

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

«Люди бігли і голосили: «Навічно!» - спогади спецпоселенки з Полтавщини

Уже 45 років Ольга Янкевич, уродженка Луцька, мешкає на Семенівщині. Проте назавжди запам’ятала січень 1950-го, коли їй із родиною довелося надовго залишити Україну. Її, тоді 9-річну дівчинку, разом із старшою сестрою, мамою і бабусею, комуністична влада зарахувала до «ворогів народу» і виселила на спецпоселення до Сибіру.

Ерцгерцог та шпигун у київській тюрмі. Справа Василя Вишиваного

Вільгельма Габсбурга, або Василя Вишиваного, вже навряд чи можна віднести до незаслужено забутих постатей вітчизняної історії. Фігура австрійського ерцгерцога, який відчув себе українцем, останніми роками привертає чимало уваги. Йому присвячені не лише наукові публікації, а й художній роман та навіть опера на лібрето Сергія Жадана. При цьому якщо про Вільгельма на чолі Українських січових стрільців у 1918-му пишуть багато, то про Вільгельма як київського в’язня 30 років потому – значно менше.