Спецпроект

Перед футболом італійцям читатимуть щоденник Анни Франк

Через антисемітську акцію на Олімпійському стадіоні в Римі перед кожним наступним футбольним матчем, який відбуватиметься в Італії, читатимуть фрагменти щоденника Анни Франк,

Перед футбольним матчем між "Лаціо" і "Рома" ультрас, які вболівають за першу команду, розклеїли на стадіоні наліпки із зображенням Анни Франк у футболках "Роми" та вигукували: "Фанати "Роми" – євреї", передає "Українська правда" з посиланням на ВВС.

Як покарання "Лаціо" відіграли матч у футболках із зображенням Анни Франк. Також щоб спокутувати провину, президент "Лаціо" пообіцяв, що відправить до музею Аушвіца 200 фанатів свого клубу.

"Ми всі - Анна Франк". Фото: jpost.com

Натомість Італійська федерація футболу оголосила, що уривки із світового бестселлера свідка нацистських розправ над євреями, щоденника Анни Франк, зачитуватимуть перед матчами чемпіонату Італії серії A, B та С. 

Крім того, фрагменти звучатимуть перед матчами юніорів та непрофесійних команд. Перед кожним матчем жертв Голокосту вшановуватимуть хвилиною мовчання.

Анна Франк - 15-річна дівчинка з Нідерландів, яка загинула в нациcтському концтаборі Берген-Бельзен. Вона стала одною з найвідоміших єврейських жертв Голокосту після того, як  її щоденник про життя та переховування від нацистів в окупованому Амстердамі був опублікований у 1947 році (посмертно). 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.