АНОНС: У Києві відкриється 3D-виставка до 100-річчя незалежності УНР

У Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відкриється виставка із хронікальних фільмів оброблених у трьохвимірному форматі.

Кадри хронікальних фільмів, відреставрованих і вперше оброблених у об’ємному форматі – основа документального проекту "Генерація волі". Так, у виставці використані матеріали до фільму "Українська революція за спогадами Всеволода Петріва" і "Тризуб Нептуна" режисера Івана Канівця.

Зображення краєвидів Києва і Севастополя кін. ХІХ – поч. ХХ ст., переведені у 3D-формат. Також можна буде побачити зразки комп’ютерної обробки зображень кораблів Чорноморського флоту, які піднімали українські прапори в 1917–1918 рр.

Відкриваючи ювілейний 95 рік від дня створення МТМК України, виставка вперше представляє унікальні фондові рукописи, пов’язані з діячами Української революції.

До створення виставки долучилися: ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного, ЦДАВОУ, Музей Української Революції 1917-1921 рр., режисер І. Канівець зі знімальною групою, художник В. Придатко-Долін, автор сценарію х/ф "Гіркі жнива" Р. Бачинський-Гувер.

Час: 25 січня – 25 лютого, щодня (крім вівторка), 10.00-17.00

Місце: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, вул. Лаврська, 9 корп. 26

Нагадуємо, що 23 січня у Києві відкрився унікальний виставковий проект "Українське коло".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.