У Луганську віталися «сталінтинками»

У Луганську активісти організації «Союз комуністів Луганщини» 14 лютого роздавали перехожим «сталінтинки» - вітальні листівки у формі серця з зображенням Йосипа Сталіна.

Про це повідомляє видання "Новини Донбасу", з посиланням на спільноту "Мой Луганск" у "ВКонтакте".

 Фото із спільноти "Мой Луганск"

"14 лютого, через нав'язану нам заходом традицію, молоді люди відзначають так званий "день святого Валентина" і дарують один одному "валентинки". У Луганську цей день збігся з 75-річним ювілеєм від дня кровопролитного звільнення Ворошиловграду (Луганську) від фашистських загарбників в 1943-му році.

Але це свято, на жаль, майже забуте. Навіть зараз, деякі "фейки", називаючи себе "патріотами", вітають співвітчизників з "днем любові" і пропагують чужі нам цінності", - йдеться в повідомленні.

  Фото із спільноти "Мой Луганск"

За словами організаторів, "сталінтинки" є нагадуванням про перемоги Південно-Західного фронту на Донбасі.

Всередині листівки є заклик "пам'ятати наші радянські і православні свята", а також дарувати коханим "ленінтинки" і "сталінтинки".

Нагадуємо, що нещодавно Путін порівняв тіло Леніна з мощами християнських святих.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.