Знайшлася німецька субмарина, зникла в 1945 році

Данський музей стверджує, що він розгадав 70-річну загадку зниклої нацистської субмарини. Ідеться про німецький підводний човен У-3523, який знайшли науковці Музейю морської війни в Ютланді, що на півночі Данії.

Про це повідомляє сайт CBS News.

За даними музею, субмарина затонула 6 травня 1945 р. через день після капітуляції німецьких військ у Данії, Нідерландах та деяких районах Німеччини.

Графічна реконструкція Музею морської війни Ютландії показує загибель німецької субмарини, яку музей знайшов заритою в ґрунт на дні моря на північ від Данії

Роками навколо човна, що був одним з найсучасніших у Третьому Райху, кружляли неймовірні чутки — начебто, на ній до Південної Америки втекли нацистські офіцери. Деякі конспірологічні теорії твердили, що там був сам Адольф Гітлер.

"Після війни було багато чуток про високопоставлених нацистів, яким удалося втекти на підводних човнах і заховати нацистське золото, і У-3523 підживлювала ці чутки, — ідеться в заяві музею на його сайті. — Тип XXI була першим справжнім підводним човном, який міг пливти під водою впродовж тривалого часу, і У-3523 мала дальність дії, достатню для безперервної подорожі до Південної Америки".

Зображення морського дна, створене Музеєм морської війни Ютландії, де розташовуються рештки нацистського підводого човна У-3523  

Місце загибелі субмарини – лише 9 миль від того місця, де, за повідомленням британського флоту, вона затонула під час спроби втечі. Проте музей ще підняв її рештки із дна.

Те, що 70 років тому не змогли знайти уламків, дало підґрунтя для спекуляцій про успішну таємну подорож підводного човна до Аргентини.

У широкому шпагаті. Дипломатія "Одноденної держави"

Гітлер спростував заяви, згідно якими він був, начебто, вплутаний в українські справи: "Якщо я б був пов'язаний з українцями та їхніми політичними планами, то у Відні не проголошував б арбітражного рішення, яке зробило Карпатську Україну нежиттєздатною".

Шевченко у Вашингтоні. Боротьба за цінності

Процес встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні в 1964 році з нагоди 150-річчя від дня його народження розтягнувся у часі на кілька років і набув неабиякого резонансу у закордонній пресі. Водночас досі так і не стали надбанням гласності заходи кдб срср навколо тієї події. Розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу нині побачити, як діяли за тих обставин і яку позицію займали представники кремлівського керівництва, американських політичних кіл і української діаспори.

"Ми позбулися «пушкіних», «Московської» ковбаси і «Тульських» пряників", - Олег Пустовгар

Процеси очищення інформаційного та публічного простору від російської присутності прискорилися після повномасштабного вторгнення Росії. Утім, роботи ще багато. Що вдалося зробити в цьому напрямі за останні роки на Полтавщині, а які питання ще варто розв'язати, – розповів у інтерв'ю представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

"Ніколи не казав": "Вперед, хлопці!", завжди: "За мною!"". Пам'яті Сергія Короля

Крайній бій командир "Махно" провів 24 лютого 2023 року. Впродовж ночі ворог вів постійний артилерійський обстріл, а близько 7 години ранку розпочав піхотний штурм з трьох сторін. Командуючи підрозділом та беручи безпосередню участь у стрілецькому бою, Сергій Король не допустив захоплення позицій переважаючими силами противника. Під час бою, який тривав майже шість годин, командир "Махно" загинув.