АНОНС: У Запоріжжі пройде фестиваль «ІСТОРІЯ.UA»

Український інститут національної пам’яті запрошує на прес-конференцію, присвячену фестивалю «ІСТОРІЯ.UA», який відбудеться 5 – 6 травня 2018 р. у Запоріжжі.

 

Фестиваль започаткований Українським інститутом національної пам’яті і вперше відбувся у столиці минулої осені під гаслом "Історія без брому і нафталіну".

У програмі події запланований допрем’єрний показ фільму "Таємний щоденник Симона Петлюри" за участю акторів та режисера Олеся Янчука. Показ фільму в Україні відбудеться восени, але вже у травні його безкоштовно побачать у Запоріжжі під час фестивалю.

Також перед мешканцями виступить гурт "Гайдамаки" та народні колективи Запоріжжя.

Окрім цього у програмі фестивалю ще понад 20 заходів, які відбудуться протягом 5-6 травня у Запоріжжі, серед них: презентації книг, майстер-клас з пошуку документів в архівах СБУ, дискусії, круглі столи, лекції.

Спікери:

Олена Халімон — начальниця Управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам'яті;

Ірина Пономаренко — головний спеціаліст Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації;

Марина Сотник — керівник відділу зв’язків із громадськістю Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки;

Оксана Герман — директор Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтва, координатор культурно-мистецької акції "Запорізькі обереги";

Любов Мороко — голова організації Благодійний фонд "Лебедія", координатор культурно-мистецької акції "Патріотична весна";

Віктор Текуч — директор видавництва АА "Тандем", партнер фестивалю "ІСТОРІЯ.UA";

Михайло Мордовськой — директор Запорізького обласного краєзнавчого музею.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА, Запорізька обласна універсальна бібліотека.

Час: 24 квітня, вівторок, 11:00

Місце: конференц-зал Запорізької обласної універсальної бібліотеки, просп. Соборний, 142

Контакт: Прес-служба Українського інституту національної пам’яті, +380 44 281 08 91

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.