В усипальниці Тутанхамона так і не знайшли гробницю Нефертіті

Вчені прийшли до висновку, що таємної кімнати в гробниці Тутанхамона не існує. Єгипетська влада завершила пошуки.

Про це повідомляє ВВС. Україна.

 Вчені вважали, що в гробниці Тутанхамона є таємна кімната, де може покоїтися Нефертіті. Фото: REUTERS

Раніше чиновники заявляли, що на 90% впевнені в тому, що за стіною 3000-річної усипальниці відомого царя існує таємна кімната.

Золота маска і прокляття Тутанхамона: міфи і реальність

Згідно з одною теорією, це могла бути гробниця цариці Нефертіті, яка, на думку деяких істориків, була матір'ю Тутанхамона. Однак, нове дослідження, показало, що секретного відділення просто немає.

Пошуки таємної кімнати почалися, коли англійський археолог Ніколас Рівз, детально вивчаючи гробницю, виявив сліди, які могли свідчити про наявність дверей під штукатуркою.

У своєму документі від 2015 року під назвою "Гробниця Нефертіті", він стверджував, що останки цариці, можливо, знаходяться в межах гробниці.

Вчені вважали, що в гробниці Тутанхамона є таємна кімната, де може покоїтися Нефертіті. Фото: REUTERS 

Італійські фахівці з Туринського університету під час пошуків використали нові радарні скани. Після дослідження вони заявили, що впевнені в результаті – таємної гробниці не існує.

"Це, можливо, трохи розчаровує, що за стінами гробниці Тутанхамона нічого немає, але, з іншого боку, я думаю, що це хороші знання", - сказав доктор Франческо Порчеллі, керівник дослідницької групи.

За його словами, вчені проаналізували три різні набори даних радару та провели перевірку цих результатів. Єгипетська влада висновки вчених затвердила.

Останки Нефертіті досі так і не виявили, ця тема є об'єктом багатьох спекуляцій. 3000-річна скульптура цариці, яка бездоганно збереглася, зробила її однією з найбільш впізнаваних жінок стародавнього Єгипту.

Вважають, що вона сама керувала Єгиптом в період між смертю свого чоловіка та початком правління Тутанхамона.

Нагадуємо, що днями автраліцйські дослідники виявили два торгових судна, що затонули у ХІХ ст.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.