Археологи знайшли мумію у бавовняному коконі

Мумію, обгорнуту бавовною виявили археологи у м. Пачакамак, Перу.

Печеру з муміями знайшли під час розкопок. Вчені відмітили, що вони добре збереглися, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Daily Mail.

 

Людей поховали приблизно 1000 років тому.

Поруч з мумією дослідники виявили мушлі та вази. У печері побудували вівтар для паломників.

"Покійник був обгорнутий бавовною, яка слугувала труною. Відкриттів, подібних до цього, виключно мало, і ця мумія неймовірно добре збереглася. Ми зібрали зразки для датування", - сказав професор Пітер Еекхут, який очолював експедицію.

Нагадуємо, що під час розкопок у Грушовичах були виявлені останки, які можуть належати українським підпільникам.

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище