АНОНС: Директор Італійської археологічної місії в Єгипті прочитає лекції в Києві. РОЗКЛАД

11 – 13 червня в Києві прочитає лекції італійський єгиптолог, директор Італійської археологічної місії в Луксорі (Єгипет) Франческо Тірадрітті.

Про це повідомляє Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України

Лекції д-р. Франческо Тірадрітті в Києві є частиною проекту Інституту сходознавства "Стародавній Єгипет в Києві: відображення на склі", метою якого є дослідження  історії колекцій давньоєгипетських пам’яток в музеях Києва та введення історії української музейної єгиптології в контекст історії світової єгиптології.

Розклад лекцій:

11 червня, 17.00

"Внесок Італії в побудову Єгипетського музею Каїру" ("The Italian contribution to the building of the Egyptian Museum of Cairo").

12 червня, 17.00

"Пам’ять про цивілізацію фараонів в ісламському Єгипті" ("The memory of the Pharaonic civilisation in Islamic Egypt")

13 червня, 17.00

"Єгипетське коріння Західної цивілізації: від Італійського Відродження до Французького ренесансу" ("The Egyptian roots of the Western civilization: from the Italian Renaissance to the French revolution").

Мова лекцій – англійська.

Місце проведення всіх лекцій: Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків (м. Київ, вул. Терещенківська, 17).

Організатори: Інститут сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України разом із Італійським інститутом культури в Києві та Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

ДОВІДКА:

Д-р Ф. Тірадрітті  – відомий італійський єгиптолог, археолог, музееєзнавець, дослідник давньоєгипетського та ісламського мистецтва. Очолювана ним Італійська археологічна місія в Луксорі веде багаторічні розкопки двох великих гробничних комплексів Тебанського некрополя.

Д-р Тірадрітті також є учасником низки інших археологічних експедицій в Італії, Судані та Єгипті. Він викладав єгиптологію, ісламську археологію та історію мистецтв в університетах Енна, Фоджія, Туріну, очолював кафедру єгиптології Неаполя, а також кафедру історії мистецтв Університету Мемфіса (Теннесі), працював в Науково-дослідницькому Інституті Гетті (Лос-Анжелес).

Багато років д-р Тірадрітті був консультантом з єгиптології Археологічних колекцій міста Мілан, брав  участь у комісіях з розроблення концепцій музейної політики двох світових музеїв з найбільшими колекціями давньоєгипетських пам’яток: Великого єгипетського музею та  Єгипетського музею Туріна, брав участь в організації 21 музейних виставок щодо найрізноманітніших аспектів цивілізації Стародавнього Єгипту в Італії, Європі та Єгипті. 

Д-р Тірадрітті є автором та редактором серії бестселлерів з єгипетського мистецтва, перекладених різними мовами, зокрема, Egyptian Wall Painting" (2008), "Ancient Egypt: Art, Architecture and History" (2002), "Egyptian treasure of the Egyptian Museum of Cairo" (1999).

  

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"