АНОНС: У НМІУ – тренінг "Як цікаво розповідати про історію" від "ІП"

6 липня історик, заступник головного редактора "Історичної правди" Олександр Зінченко проведе спеціальний тренінг – як правильно розповідати про історію широкій аудиторії.

Запрошуємо всіх охочих, у першу чергу, істориків, музейників і тих, хто популяризує історичні знання.

Олександр Зінченко – історик і журналіст, один із засновників провідного українського науково-популярного ресурсу "Історична правда", зараз є автором і ведучим телевізійної програми "Розсекречена Історія" на каналі "UA:Перший".

 

У 2007-2008 рр. консультував телепроект "Великі Українці". Працював як редактор-дослідник Студії документальних фільмів "07 Продакшн". За його участі створено 12 документальних фільмів.

Також Олександр Зінченко є автором книги "Година папуги: Українські сторінки Катині" (2011), що є першою на цю тематику, та багатьох науково-популярних статей на історичні теми у різноманітних українських ЗМІ.

16 липня, понеділок, 16.00

Місце: Національний музей історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

Участь – за вхідним квитком до музею. Попередньо необхідно ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ОНЛАЙН.

Додаткова інформація – за телефоном (044) 278-48-64.

Година папуги. Діти пишуть Сталіну

Чапський чув, як тут кажуть: "То чорт дорогою іде". Нібито, якщо кинути у вихор сокирою — потече кров. Дивні тут забобони. Учора ті "чорти" вилися попід ногами і перебігали дорогу збудженим і усміхненим колегам Чапського. Він заздрив щастю колег, які вже пішли за колючий дріт і табірні мури у далекий, широкий світ.

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина І

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту. Більшість інформації черпаємо зі спогадів очевидців, Порятунок євреїв — спільна справа братів, як і діяльність, спрямована на погашення антисемітських настроїв у тодішньому суспільстві, хоча більшість документів підписана самим Митрополитом. Парадокс у тому, що о. Климентій Шептицький був визнаний «Праведником народів світу» за порятунок євреїв у часи Голокосту, натомість заслугам Митрополита Андрея у такому визнанні було відмовлено.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.