In memoriam. Помер "батько" Чебурашки

Культовий дитячий письменник Едуард Успенський помер увечері 14 серпня у своєму будинку в Новій Москві в Росії.

В останні два тижні письменник не вставав з ліжка, повідомляє УІНАН. Едуарду Успенському було 80 років.

За даними телеграм-каналу Mash, Успенський помер увечері 14 серпня у своєму будинку в Новій Москві. Інформацію про смерть відомого письменника виданню m24.ru підтвердила його дружина.

 

Mash пише, що письменник нещодавно повернувся до Росії після лікування в Німеччині. Невдовзі йому стало гірше, останні два тижні він не вставав з ліжка.

Едуард Успенський народився у 1937 році. Він отримав популярність завдяки дитячим книжкам "Крокодил Гена і його друзі", "Канікули в Простоквашино", "Дядя Федір, пес і кіт", "Колобок іде по сліду". Виступав сценаристом мультфільмів про цих персонажів.

В останні роки Успенський конфліктував із кіностудією "Союзмультфільм", звинувачуючи її в порушенні авторських прав.

У 2010 році Успенський став лауреатом премії імені Корнія Чуковського в номінації "За видатні творчі досягнення у вітчизняній дитячій літературі". Його твори перекладені більш ніж на 25 мов.

У 2014 році письменник назвав 90% росіян ідіотами через схвалення ними анексії Криму.

"Країна розділилася на 10% розумних і 90% ідіотів. Я вважаю, що належу до тих 10 відсотків розумних, тому що вся ця історія з Кримом потворна", — заявив тоді Успенський.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..