В Івано-Франківську пропонують вшанувати Болбочана меморіальною дошкою

На стіні готелю "Київ" в Івано-Франківську пропонують встановити дошку полковнику Армії УНР

Таку пропозицію висловив директор Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук, пише Фіртка.

 Петро Болбочан

"Сьогодні написав листа міському голові міста Івано-Франківська п.Руслану Марцінківу, щодо встановлення на приміщенні офісного центру "Київ" анотаційної дошки полковнику армії УНР Петру Болбочану в рамках відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. та проекту "Івано-Франківськ - місто героїв", - цитує видання повідомлення Я. Коретчука.

Зазначимо, що запропоноване місце обрано невипадково – саме тут, в одному із номерів, із січня по червень 1919 року проживав полковник Болбочан.

Нагадуємо, що мнулого тижня на Одещині відкрили меморіал землякам, які воювали за УНР.

Несуверенні нації. Як Україна стала засновницею ООН?

Ті, хто грає у різновид шахів із назвою «Ялта», знають, наскільки цінними (але непевними) бувають тимчасові альянси. Гру придумали після Ялтинської конференції і назвали на її честь.

Історія на львівському Форумі видавців. РОЗКЛАД

У Львові розпочався 26-й Форум видавців. "Історична правда" традиційно обрала серед сотень заходів ті, що пов'язані з історією.

Пропаганда «Золотого вересня». Навіщо комуністи переклали на «мову» народних пісень заяву Молотова?

Невдовзі після "Золотого вересня" на західноукраїнських землях, що стали тепер радянськими, почали виникати "народні" пісні й вірші про "батька-Сталіна" та "польських панів". Така творчість, попри свій вдаваний "стихійний" характер, виходила напрочуд схожою на повідомлення ТАСС чи передовиці "Правди".

Єрусалим у серці Африки

"Остерігаюся писати про них, бо мені просто ніхто не повірить, але присягаюся, що пишу щиру правду..." Як скельні церкви Лалібели увічнили їхнього творця і позбавили влади його нащадків