В Івано-Франківську пропонують вшанувати Болбочана меморіальною дошкою

На стіні готелю "Київ" в Івано-Франківську пропонують встановити дошку полковнику Армії УНР

Таку пропозицію висловив директор Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук, пише Фіртка.

 Петро Болбочан

"Сьогодні написав листа міському голові міста Івано-Франківська п.Руслану Марцінківу, щодо встановлення на приміщенні офісного центру "Київ" анотаційної дошки полковнику армії УНР Петру Болбочану в рамках відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. та проекту "Івано-Франківськ - місто героїв", - цитує видання повідомлення Я. Коретчука.

Зазначимо, що запропоноване місце обрано невипадково – саме тут, в одному із номерів, із січня по червень 1919 року проживав полковник Болбочан.

Нагадуємо, що мнулого тижня на Одещині відкрили меморіал землякам, які воювали за УНР.

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року