АНОНС: На Покрову Вінниця побуде столицею УНР

13 жовтня 2018 року в Вінниці відбудеться ІІІ-й Всеукраїнський фестиваль військово-історичної реконструкції "Вінниця – Столиця УНР". Захід приурочений до Дня захисника України та 100-річчя Української революції 1917-1921 років.

Про це "Історичній правді" повідомили організатори фестивалю.

У рамках заходу з 10:00 до 13:00 проходитиме виставка військової бронетехніки, що демонструватиме тяглість українських мілітарних традицій. Незмінним учасником виставки та реконструкції бою буде вінницький панцирник "Отаман Петлюра".

 

Опісля виставки відбудеться урочиста хода захисників України, у якій візмуть участь реконструктори, військові Збройних сил України та Національної гвардії України.

 

Спільним маршем учасники пройдуть центральною вулицею міста – Соборною, до Центрального парку, де
біля "Міні-Вінниці" о 14:00 розпочнеться наймасштабніша подія фестивалю – відтворення бою Армії Української Народної Республіки проти білогвардійських підрозділів.

Фото з фестивалю 2017 року

Історична реконструкція розповідатиме про події жовтня 1919 р., коли Дієва армія УНР розпочала генеральний наступ проти військ Збройних сил Півдня Росії, який проходив територією сучасної Вінницької області.

 Фото з фестивалю 2017 року

Організатором фестивалю виступає Центр історії Вінниці за підтримки Вінницької міської ради та міського голови Сергія Моргунова спільно з ГО "Жива історія" та ГО "Вінницьке історичне товариство".

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.