Українські урядовці у Великій Британії відзначили 85-ті роковини Голодомору. ФОТО

У Великій Британії розпочали відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У Лондоні місцева українська громада провела урочисту церемонію в рамках міжнародної акції "Запалімо свічку пам’яті!", повідомляє Посольство України у Великій Британії у "Фейсбуці".

 

До найстарішого в Європі монументу жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні вінки поклали Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко і президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

 

Під час служіння зачитали імена вісімдесяти п’яти дітей з мільйонів тих, які загинули в роки Голодомору. Пам’ять безневинних жертв геноциду була вшанована хвилиною мовчання. Священики Української автокефальної православної церкви та Української греко-католицької церкви провели спільний поминальний молебень.

 

Урочистим запаленням свічки пам’яті розпочато відзначення у Великій Британії 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Нагадаємо, Сенат США ухвалив резолюцію, у якій визнає геноцидом Голодомор 1932-33 років.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей