АНОНС: 9 жовтня організатори фестивалю "Історія.UA" дадуть прес-конференцію в Києві

Фестиваль "Історія.UA" організовує Український інститут національної пам’яті до Дня захисника України.

Про це повідомила прес-служба УІНП. Прес-конференція відбудеться в агенції УКРІНФОРМ. 

Учасники: 

Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті;

Іван Патриляк, декан історичного факультету КНУ ім.Т.Шевченка;

Тетяна Швидченко, представниця "Експертного корпусу";

Сергій Василюк, лідер гурту "Тінь Сонця".

У рамках фестивалю експонуватимуться виставки Інституту, функціонуватимуть фотозони, книжкові виставки, виставки зброї, дитячий майданчик, працюватиме військова пошта.

 

Головними подіями фестивалю стануть презентації серії арт-плакатів "Військова еліта Української революції 1917-21 рр", дитячої настільної гри "УПА – відповідь нескореного народу", четвертого випуску книги "Усна історія українсько-російської війни", присвяченої бійцям добровольчих батальйонів, а також проекту "Відеоісторія" (теми "Як творилася держава. Українська революція 1917-21 рр." та "За що боролася Українська повстанська армія").

Також під час концерту за участю Христини Панасюк, учасників проекту "Пісні війни" та гуртів ТІНЬ СОНЦЯ і ТАРТАК відбудеться презентація світлового лазерного шоу "Історія українського війська

 

9 жовтня, вівторок, 11.00

Місце: УНІА "УКРІНФОРМ" (вул. Б. Хмельницького, 8/16, ст. м. "Театральна").

Організатор: Український інститут національної пам'яті.

Вхід вільний.

Світлана Алексієвич: "Народ не рефлексує - ані про війну, ані про ҐУЛАҐ"

Розмова про "бандерівське" молоко, її земляків, "червону людину" і... Путіна. "Відчуття трагічні: щось насувається, і протистояти ми не в змозі".

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.