У Львові до 100-річчя ЗУНР відкрили ще один пам'ятник. ВІДЕО

Ввечері 31 жовтня у Львові відкрили пам'ятник Леву. Його звели до 100-річчя Західноукраїнської республіки. На відкриття завітав і міський голова Садовий разом з сім'єю.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на ТСН.

 Новий пам'ятник Леву у Львові

Фото: скріншот ТСН

На триметрову скульптуру одягли краватку пластуна. Поблизу з пам'ятником розпалили вечірню ватру. Поряд з нею молоді львів'яни зігрівалися чаєм, співали стрілецькі пісні та згадували історію столітньої давнини.

Також зазначається, що до відкриття доєднався і мер Львова Андрій Садовий. Однак, офіціозу чи перерізання стрічок не було – міський голова прийшов з дружиною та синами-пластунами.

"Сьогодні тут зібралися молоді люди, і сто років тому молодь творила Західноукраїнську народну республіку. Країна сильних. І цей лев – у пам'ять усіх тих добрих людей", - наголосив мер Львова.

Також він розповів, що таке святкування йому до вподоби, бо молодь не цурається історії, а навпаки проявляє, за його словами, не голослівний патріотизм.

Нагадуємо, що 1 листопада у Львові відкрили пам'ятник героям ЗУНР та УГА.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..