Виробництво документального фільму про Василя Вишиваного завершилося

Повнометражний українсько-австрійський документальний фільм "Король України" представили Державному агентству України з питань кіно.

Виробництвом стрічки займається компанія "Тукан Продакшн", повідомляє прес-служба Держкіно.

Фільм розповідає про таємне життя австро-угорського ерцгерцога Вільгельма фон Габсбурга-Лотрінгена (1895—1948), який серед Українських січових стрільців став відомий як Василь Вишиваний.

Габсбург дуже симпатизував українцям та нашій боротьбі за незалежність. У вересні 1919 року за правління Директорії Габсбург був головою відділу закордонних зв'язків Головного Управління Генерального штабу Армії УНР.

Через монарше походження Вільгельма фон Гасбурга деякі українські політичні сили розглядали як кандидата на престол короля України.

Проект стрічки став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки склала 2 млн 88 тис. грн. (48% від загальної вартості виробництва картини).

Режисерами та авторами сценарію фільму є Гернот Штадлер та Бйорн Кельц. З українського боку стрічку продюсують Юрій Кузьменко та Наталія Ковтун (компанія "Тукан Продакшн"), з австрійського — Гернот Штадлер (компанія "GS Film Production").

Зйомки картини проходили в Україні, Хорватії, Польщі та Австрії. Реліз стрічки в Україні запланований після фестивальної історії.

Нагадаємо, про Василя Вишиваного пишуть оперу на лібрето Сергія Жадана.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.