Гробницю V століття до н. е. на 30 мумій знайшли в Єгипті

На півдні Єгипту в провінції Асуан, археологи виявили масштабне давнє поховання, яке відноситься до періоду грецько-римського панування (332 р. до н. е. – 395 р. до н. е.).

Про це повідомляє "Бі-Бі-Сі" з посиланням на міністерство у справх старожитностей Єгипту.

Гробниця складається з кількох кімнат і є цілком видовбаною в скелі. Поховання досі залишалося недоторканим, тому що вхід був замурований камінною стіною. Щоб потрапити в усипальницю, треба спутитися кам’яними сходами.

 Усі фото: Міністерство у справах старожитностей Єгипту

При вході в основну камеру стояло кілька ємностей з дьогтем, який використовувався для бальзамування, а також готовий до розпису, але ще не розписаний, картонаж (багатошаровий папірус, який традиційно використовували в Давньому Єгипті для створення посмертних масок і саркофагів, які повторюють контури тіла) і олійна лампа.

Зліва і справа від входу вчені знайшли численні фрагменти посмертних масок і чудово збережену статуетку Ба – птаха з людським обличчям, який уособлює душу померлого.

Усередині склеп зберігає 30 мумій, в тому числі й забальзамовані дитячі тіла. Ім’я "основного" захороненого, похованого в дерев’яному саркофазі, оздобленому розписом, – Тійт. Поруч із чотирма муміями розставлені тарілки з їжею.

 Статуетка Ба усособлює душу померлого 

У погребальних камерах археологи знайшли десятки амфор з ароматичними речовинами та інших жертовних ємностей з підношеннями богам Давнього Єгипту – Хнуму, Сатісу, Анукету і Хапі.

Два муміфікованих тіла, схожі на тіла матері й дитини, були покладені одне на одного та вкриті розписним картонажем Ще кілька дітей були захоронені окремо, в суміжній боковій галереї.

 Мумії матері та дитини

Професор Патриція П’ячентіні, яка керує розкопками, окремо відзначила дивним чином збережені ноші, якими до гробниці спускали тіла. Вони зроблені з двох пальмових жердин, між якими натягнуто розписану тканину.

 

За словами професора П’ячентіні, в околицях мавзолея Ага-хана, збудованого в Асуані на західному березі Нілу, розташовується біля 300 давніх поховань, зроблених між VI ст до н. . і IV ст. н. е.

Від 2015 року в цьому регіоні археологи провели розкопки вже 25 таких гробниць.

Як повідомлялося, тиждень тому влада Єгипту оголосила  про відкриття гробниці фараонів у некрополі Драа Абул Нага на західному березі Луксора.

Від газет до телесеріалів: 30 років еволюції політичної агітації в Україні

Протягом 30 років незалежності України політична агітація у нашій країні пройшла шлях від звичайних газет та інформаційних бюлетенів до телевізійних серіалів. З одного боку, постійних змін зазнавала форма агітації, з іншого — деякі елементи, як-от меседжі, у ній залишалися незмінними. Окрім того, з'явився окремий вид "агітації"—"гречкосійство", тобто підкуп виборців різними матеріальними й нематеріальними благами.

За два кроки до війни: Гляйвіцька провокація

31 серпня 1939 року. Невеличке сілезьке містечко Гляйвіц, Німеччина. Вечір. В одному з номерів готелю в центрі міста на застеленому ліжку лежить з закритими очима чоловік. Він вдягнутий і взутий. О 16-00 тишу номера прорізує вимогливий дзвінок телефону, який стоїть на столику біля ліжка. Не відкриваючи очей чоловік простягає руку, знімає трубку і підносить її до вуха. З трубки лунає добре знайомий йому голос: «Терміново передзвоніть!».

«Тройка» чи «Сєвєр»? – депортаційна операція початку квітня 1951 року

70 років тому на території України відбулася остання депортаційна операція, під час якої переважно зі Західної України було виселено 2 487 сімей куркулів, свідків Єгови та колишніх вояків армії Андерса

Черчилль-політик і Орвелл-письменник: дивовижні схожості двох культових особистостей

Мало хто знає, що здавалося б, нічим не пов’язані між собою Вінстон Черчилль та Джордж Орвелл мали насправді багато чого спільного. Обоє випередили свій час, обоє виступали борцями за свободу та демократію, а їхні ідеї, сформовані майже століття тому, залишаються гостро актуальними і дотепер.
Книжка «Черчилль і Орвелл. Битва за свободу», написана журналістом та воєнним кореспондентом Томасом Ріксом, вийшла друком у крафтовому видавництві «Лабораторія». Це порівняльна біографія двох видатних історичних постатей, які ніколи не зустрічались, однак захоплювались один одним на відстані.