В Іспанії почалася ексгумація останків Франко з мавзолею

Під Мадридом почалася ексгумація останків Франсиско Франко, що керував Іспанією впродовж десятиліть. Через 44 роки після смерті його останки будуть перенесені з мавзолею в звичайну могилу.

Про це повідомляє ВВС.

Поліція охороняє вхід до кладовища
Поліція охороняє вхід до кладовища
REUTERS

Довгоочікувана ексгумація останків диктатора буде означати, що соціалістичний уряд країни виконав свою ключову обіцянку: не прославляти диктатора, який правив країною майже 40 років.

Сім'я Франко безуспішно оскаржувала перепоховання в суді.

Ексгумація почалася о 8:30 за Гринвічем, останки Франко перевезуть на вертольоті.

Останки Франко покоїлись в базиліці меморіального комплексу "Долина Полеглих". Перепоховання відбудеться на муніципальному кладовищі в районі Ель-Пардо, де знаходиться могила дружини диктатора.

Соціалісти говорили про те, що згідно із законом про історичну пам'ять від 2007 року в "Долині Полеглих" можуть спочивати тільки останки людей, загиблих в ході іспанської громадянської війни, Франко ж помер своєю смертю.

Українська культура у листівках і платівках діаспори

Українська листівка як засіб комунікації в українській повоєнній діаспорі представляє не тільки унікальне мистецьке явище, а як на мене, і мовну, лінгвістичну цінність. У час повоєнного тоталітаризму поштівки та музичні диски з українською музикою перетворилися на засіб підтримки рідних та близьких, як на поселеннях так і в Україні.

Останні форпости “русского міра” на Одещині

Останнім часом Україна завдяки наполегливій праці істориків, публіцистів, журналістів і блогерів розбірливіше дивиться на власну минувшину. Тепер без особливих зусиль середньостатистичний школяр “на пальцях” може пояснити, що Чорне море не копали древні “укри”, українську мову не вигадували в “австро-угорському генштабі”, Ленін не те, щоби не “зробив Україну”, а й узагалі тут ніколи не бував. І, найголовніше, як виявилося, не сучасні українські можновладці “переписують історію”. Її переписали радянські історики-фантасти, а нині їхню справу продовжують російські неоімперські пропагандисти.

Харківські адреси Миколи Міхновського

Де мешкав і працював Микола Міхновський у Харкові? Це важливе питання для належного вшанування пам’яті основоположника української незалежності (самостійності) досі належним чином не досліджене. В Харкові, зокрема, дотепер немає йому пам’ятника.

Молоде життя Євгена Побігущого-Рена

Незважаючи на польську займанщину, українське життя в Коломиї, зглядно у молоді, дуже активне і рухливе. Діють у місті два українські покоління – батьки молодих людей, і вони самі – нове покоління українських патріотів. Оці "молоді" страждають від програної боротьби батьків, їхнього сидіння і квиління про те, що треба змиритися з фактичним станом. Натомість молоді час від часу все голосніше ставлять своїм завданням визволення рідної землі від окупантів і загарбників, особливо ті, що вже воювали за Україну