АНОНС: Киянам розкажуть про музику при дворах середньовічних монархів

Лекція "Почути середньовіччя" відбудеться в Києві 5 жовтня

Захід організовує громадська організація "Симболон. Центр середньовічних та ранньомодерних студій".

Кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри старовинної музики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Іван Кузьмінський розповість про музику та її виконавців при дворах давньоруських і європейських середньовічних монархів.

 

Слухачі зможуть дізнатися про  про те:

- якою була музична культура середньовічного Києва в контексті розвитку музики в Європі;

- які середньовічні музичні інструменти були виявлені під час розкопок на теренах України;

- що розповідають нам фрески, ікони та ілюміновані рукописи про музичну культуру на Русі;

- які руські/українські музиканти XIV – XV століття розважали публіку при дворах європейських монархів.

5 жовтня, субота, 14.00

Місце: Creative Women Space (Михайлівський провулок, 9б).

Вартість квитка 150 грн. за умови попередньої оплати та 200 грн. у день події. Зареєструватися на лекцію потрібно за посиланням. Після реєстрації надійде лист з умовами придбання квитка.

Подія у Facebook.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.