Після скандалу Amazon зняв з продажу іграшки із зображенням концтабору Освенцим

Американський гігант інтернет-торгівлі Amazon після критики польського музею прибрав з продажу різдвяні прикраси із зображенням нацистського концтабору Освенцим (Аушвіц).

Про це пише ВВС.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

На ялинкових іграшках, килимках для комп'ютерної миші і відкривачці були розташовані зображення з Освенцима, зокрема фотографії залізничних шляхів до воріт табору смерті, а також парканів із колючим дротом і бараків для ув'язнених .

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Увагу на недоречні сувеніри на сайті Amazon звернув музей Аушвіц-Біркенау.

"Продаж "ялинкових прикрас" із зображеннями Освенцима не здається нам доречним. Освенцим на відкривачках для пляшок - це обурливо і нешанобливо. Ми просимо @amazon видалити ці товари", - звернулися представники музею на його офіційній сторінці в Twitter.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Онлайн-магазин іграшки прибрав. Але, як пізніше зауважив музей, в продажу частина з них все ж залишилася.

Зокрема, на сайті знайшовся ще один товар вже від іншого виробника - килимок для комп'ютерної миші, на якому відтворено фотографію із зображенням вагонів, в яких перевозилися ув'язнені концтабору.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Трохи пізніше компанія Amazon запевнила, що всі товари з зображенням Освенцима були зняті з продажу.

"Усі продавці зобов'язані дотримуватися наших правил продажів, і ті з них, хто відмовляється це робити, зіткнуться з санкціями, в тому числі і з можливим закриттям їхніх облікових записів", - йдеться в заяві компанії.

Гомельська офіцерська сотня: союзник чи ворог української держави?

1 березня 1918 року Гомель зайняли німецькі війська відповідно до Берестейського договору, а через кілька днів він був переданий разом з повітом до Української Народної Республіки. За тиждень до вступу німців Гомельський революційний комітет та Поліський комітет РКП(б) терміново евакуювались на схід.

Бандера і спорт: вболівав за «Мюнхен-1860», грав у баскетбол, обожнював лижі

Про життя Степана Бандери відомо чимало – що про український період і діяльність тут, що про польське та німецьке ув’язнення та життя в еміграції. Одна з частин біографії провідника, яка не має належного дослідження й бодай однієї цільної статті, – зацікавлення Бандерою спортом. Більшість історій вже обросла легендами та міфами. Що не дивно, коли мова йде про таку постать.

Як наші Казань брали. Українське військо в Татарстані

«Скоро всіх набралося до 3000 добре озброєних українців, при 3-х гарматах, які притягли українці гарматники другого запасового дивізіону… Коли всі зібралися коло штабу округи, то пред'явили кацапам ультиматум, що, як через півгодини не випустять заарештованих українців, то розіб'ють все місто. Кацапи, налякані відвагою українців, зараз звільнили голову й представників»

Як працює «Історична правда з Вахтангом Кіпіані»

Володимир Молодій працював у «Історичній правді» журналістом і сценаристом з 2015 по 2019 рік, а програма існує вже понад сім років. Для MediaLab він поговорив із Вахтангом Кіпіані та командою про появу програми, зміну форматів, напрацювання підходів до роботи з історичними сюжетами, пошук локацій, реквізиту та акторів для зйомок. Всі ці завдання можна вирішити маючи мотивацію та розуміння місії проєкту.