Після скандалу Amazon зняв з продажу іграшки із зображенням концтабору Освенцим

Американський гігант інтернет-торгівлі Amazon після критики польського музею прибрав з продажу різдвяні прикраси із зображенням нацистського концтабору Освенцим (Аушвіц).

Про це пише ВВС.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

На ялинкових іграшках, килимках для комп'ютерної миші і відкривачці були розташовані зображення з Освенцима, зокрема фотографії залізничних шляхів до воріт табору смерті, а також парканів із колючим дротом і бараків для ув'язнених .

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Увагу на недоречні сувеніри на сайті Amazon звернув музей Аушвіц-Біркенау.

"Продаж "ялинкових прикрас" із зображеннями Освенцима не здається нам доречним. Освенцим на відкривачках для пляшок - це обурливо і нешанобливо. Ми просимо @amazon видалити ці товари", - звернулися представники музею на його офіційній сторінці в Twitter.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Онлайн-магазин іграшки прибрав. Але, як пізніше зауважив музей, в продажу частина з них все ж залишилася.

Зокрема, на сайті знайшовся ще один товар вже від іншого виробника - килимок для комп'ютерної миші, на якому відтворено фотографію із зображенням вагонів, в яких перевозилися ув'язнені концтабору.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Трохи пізніше компанія Amazon запевнила, що всі товари з зображенням Освенцима були зняті з продажу.

"Усі продавці зобов'язані дотримуватися наших правил продажів, і ті з них, хто відмовляється це робити, зіткнуться з санкціями, в тому числі і з можливим закриттям їхніх облікових записів", - йдеться в заяві компанії.

Андреа Халупа, авторка сценарію фільму «Ціна правди»: «це історія, яку розповів мені дідусь»

Сценарій до фільму «Ціна правди», який зняла польська режисерка Аґнєшка Голланд, написала Андреа Халупа – американська журналістка українського походження. Вона друкується в «The Atlantic», «TIME», «Forbes». Вперше про Голодомор Андреа почула в дитинстві від свого дідуся, який його пережив. А в студентські роки вона читала про життя репортера «New York Times» Волтера Дюранті в Москві. Саме тоді вона дізналася про Гарета Джонса, пригадала історію своєї родини і вирішила: «Я точно напишу сценарій до фільму, який розповідатиме про це».

Україна без Києва. Про що домовлялись у Парижі навесні 1920 року?

У Парижі Україні планували зберегти незалежність, але намалювали нові кордони. Без Києва, Лівобережжя, Сходу та Заходу.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.