Після скандалу Amazon зняв з продажу іграшки із зображенням концтабору Освенцим

Американський гігант інтернет-торгівлі Amazon після критики польського музею прибрав з продажу різдвяні прикраси із зображенням нацистського концтабору Освенцим (Аушвіц).

Про це пише ВВС.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

На ялинкових іграшках, килимках для комп'ютерної миші і відкривачці були розташовані зображення з Освенцима, зокрема фотографії залізничних шляхів до воріт табору смерті, а також парканів із колючим дротом і бараків для ув'язнених .

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Увагу на недоречні сувеніри на сайті Amazon звернув музей Аушвіц-Біркенау.

"Продаж "ялинкових прикрас" із зображеннями Освенцима не здається нам доречним. Освенцим на відкривачках для пляшок - це обурливо і нешанобливо. Ми просимо @amazon видалити ці товари", - звернулися представники музею на його офіційній сторінці в Twitter.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Онлайн-магазин іграшки прибрав. Але, як пізніше зауважив музей, в продажу частина з них все ж залишилася.

Зокрема, на сайті знайшовся ще один товар вже від іншого виробника - килимок для комп'ютерної миші, на якому відтворено фотографію із зображенням вагонів, в яких перевозилися ув'язнені концтабору.

 
twitter.com/AuschwitzMuseum

Трохи пізніше компанія Amazon запевнила, що всі товари з зображенням Освенцима були зняті з продажу.

"Усі продавці зобов'язані дотримуватися наших правил продажів, і ті з них, хто відмовляється це робити, зіткнуться з санкціями, в тому числі і з можливим закриттям їхніх облікових записів", - йдеться в заяві компанії.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.