НБУ вводить в обіг дві монети, присвячені військовослужбовцям та військовим медикам. ФОТО

Національний банк України вводить в обіг дві пам'ятні монети номіналом 10 гривень, присвячені українським військовослужбовцям і військовим медикам.

Про це повідомляють на сайті НБУ.

Обидві монети - "На варті життя" і "Учасникам бойових дій на території інших держав" - випущені тиражем 1 млн. штук.

Відзначають, що монета "На варті життя" присвячена військовим медикам - "людям, чия професія поєднує в собі медичні та військові знання, які самовіддано служать Батьківщині, щодня рятуючи життя її захисників, роблять подвиг милосердя, мужності та стійкості".

 
ФОТО: НБУ

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, напис "Україна", рік карбування монети – 2019, у центрі – стилізована композиція: полум'я, на тлі якого – хрест, символ медицини, навколо – камуфльовані уламки, які символізують драматизм війни; внизу між уламками – логотип Банкнотно-монетного двору Нацбанку.

На реверсі – стилізована композиція: військовий медик надає допомогу пораненому бійцю під час бойових дій, дзеркальні силуети вертольота і групи військових, що йдуть до нього з ношами, (ліворуч) напис: "На варті життя".

Монета "Учасникам бойових дій на території інших держав" присвячена українським військовослужбовцям – учасникам багатьох миротворчих місій.

 
ФОТО: НБУ

На аверсі розміщено малий Державний Герб, над яким напис "Україна"; на дзеркальному тлі – стилізована композиція: на тлі моделі Землі зображені континенти і вказаний номінал 10 гривень; рік карбування монети 2019, логотип Банкнотно-монетного двору Нацбанку, напис "Учасникам бойових дій на території інших держав".

На реверсі в обрамленні рослинного орнаменту на дзеркальному тлі написи: "Обов'язок. Мужність. Пам'ять".

Де могила Богдана Хмельницького?

Ніяких підтверджень місця розташування могили Богдана Хмельницького в нас немає. Але головне, виникли серйозні підстави взагалі сумніватися в тому, що гетьмана поховано в Іллінській церкві. Богдан заповідав поховати себе поряд зі своїм улюбленим сином.

"Месники" на горі Монастир

Справа могили "Месників" з УПА, яка кількакратно була нищена польськими вандалами, сплила під час переговорів президента України Володимира Зеленського та Польщі Анджея Дуди 12 жовтня 2020 року. Про акти вандалізму чимало писали в українських медіа. А от про саму подію, яка довела до трагічної загибелі в одному бою такої великої кількості повстанців — рядовому читачеві відомо небагато. Тож ми розповідаємо дещо детальніше про цей найтрагічніший бій УПА на Закерзонні

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Українськими місцями чеської пам’яті

Празьку вулицю Соколовську та українське село Соколове під Харковом відділяють близько півтори тисячі кілометрів, однак минуле століття зв’язало ці дві віддалені локації значно міцніше, ніж то виглядає на перший погляд