У Британії на території школи розкопали цвинтар заможних людей. ФОТО

Археологи розкопали давньоримське кладовище на місці будівництва нової школи у містечку Сомертон, Велика Британія. Останки 50 людей датують між 43–410 роками після Р.Х.

Предмети у похованнях засвідчують велике багатство та статус небіжчиків, повідомляє Газета.UA із посиланням на The History Blog.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Прямокутні могили викладали камінням та накривали кам'яними плитами. Це було дороговартісним та рідкісним типом поховання у римській Британії.

Поруч із скелетами знайшли кераміку, ювелірні вироби, артефакти з кісток, ймовірно, руків'я кинджалів. В середині одного з горщиків знайшли курячу кістку – залишки поховального ритуалу.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Маленькі цвяхи, що залишились біля ніг, свідчили про наявність взуття. Положення голови однієї жінки вказувало, що під її голову підкладали подушку.

 
ФОТО: Wessex Archeology

Дослідники переконані, що всі люди жили та працювали на сусідній римській віллі. Археологи нещодавно знайшли її надвірну прибудову.

Рятівники євреїв з Галичини. Ким вони були, та як живуть їх родини сьогодні

За даними Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем та за підрахунками Єврейської конфедерації України, на Львівщині відомо 1009 випадків, а на Івано-Франківщині 246 випадків, у яких рятівники були визнані Праведниками народів Світу з України. І це лише з українського списку Праведників народів Світу. Також, є польській перелік тих, хто рятував євреїв на Львівщині та Станіславщині

Україна, Європа і пам’ять про Голокост

Ідеться не тільки про відновлення честі України перед лицем російського паплюження. Українська політика ЄС та історична свідомість Європи мають не меншу потребу в з’ясуванні правди про Голокост в Україні, ніж самі українці.

Тоні Джадт. «Проблема зла» у повоєнній Європі

Цілковите виснаження всіх європейських країн — і переможців, і переможених — не залишало ілюзій про славу боротьби та честь смерті. Натомість залишалося вельми поширене знання про брутальність та злочин небаченого розмаху. Для такої пильної спостерігачки, як Арендт, самоочевидними були нав’язливі питання, що постали перед усім континентом: як людські істоти могли зробити таке одне з одними, та навіть ще гостріше — як і чому один європейський народ (німці) знищував інший (євреїв). Ось про що їй йшлося у вислові «проблема зла».

Війна за «Золото Криму»

Цю війну Крим уже програв. І програв не тоді, коли чотири кримські музеї програли в Амстердамі суд про повернення виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі», а набагато раніше. Але зрозумілим це стає лише зараз