В Англії знайшли "братську могилу" з жертвами глобальної епідемії. ФОТО

В Англії археологи виявили масову могилу жертв глобальної епідемії чуми, відомої як Чорна смерть. Масова могила розташована в абатстві Торнтон в графстві Лінкольншир.

Поховання, в якому знайдені останки 48 чоловік, є найбільшим серед подібних могил у сільській місцевості. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на CNN.

 
Фото: Cambridge University

Всі жертви епідемії, включаючи 21 дитину віком від року до 17 років, були поховані протягом декількох днів, при цьому кожне тіло було обгорнуте в саван і лежить окремо згідно з церковним обрядом.

Аналіз ДНК, виділеної з зубів, підтвердив, що загиблі були заражені чумною паличкою Yersinia pestis.

Дослідники вважають, що хворі втекли з перенаселених міст і переповнених лікарень, однак це не врятувало їх від смерті в лікарні при абатстві.

 
Фото: Cambridge University

Чорна смерть забрала життя майже половини населення в Англії між 1348 і 1349 роками, тому відомо про безліч великих масових поховань того часу, що знаходилися в межах середньовічних міст. Однак археологи вперше виявили таку велику братську могилу, що відноситься до сільської громади.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей