У США довели підробку стародавніх біблійних текстів

Фрагменти сувоїв Мертвого моря, що зберігаються у Вашингтонському Музеї Біблії виявилися підробкою. Їх придбав за мільйони долларів і подарував установі меценат Стів Грін.

Після першого подібного випадку 2017 року команда експертів провела детальний аналіз артефактів і за пів року встановила, що жоден із 16 фрагментів не є автентичним. Їх створили у XX ст. максимально наближеними до оригіналу, повідомляє Газета.UA із посиланням на The Guardian.

 
ФОТО: Schoyen Collection Press Office

Частинки сувоїв виготовили зі шкіри римської епохи, можливо, від чобіт або сандалів - це дозволяло імітувати давній пергамент. Також шахраї цілком успішно спробували відтворити почерк давньоєвреських книжників.

Використовуючи мікроскоп і хімічний аналіз, команда виявила наявність блискучого покриття, що свідчить про використання тваринного клею, якого не існувало в ті часи. Також присутні ознаки змішання чорнил.

Експерти наголошують, що викриття підробок не впливає на справжність оригінальних сувоїв Мертвого моря, або ж Кумранських рукописів. Їх виявили 1947-го у глиняних горщиках на Західному березі Палестини.

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище