У Британії назвали найціннішу археологічну знахідку минулого року. ФОТО

У Великій Британії назвали найціннішу знахідку, виявлену за допомогою металошукача.

Нею стала рідкісна старовинна брошка віком близько 1100 років. Вона є найціннішою з 1311 предметів, повідомляє Газета.UA із посиланням на The Guardian.

 
Фото: British Museum

Серед інших знахідок – золотий браслет бронзової доби і монета, за допомогою якої вдалося дізнатися більше про римського імператора-узурпатора Караузія.

 
Фото: British Museum

"Це вражаючий приклад англосаксонського мистецтва того часу. Коли її щойно виявили, здивувався: це давня прикраса? Зовні вона більше нагадує предмет вікторіанської епохи", - пояснив працівник Британського музею Майкл Льюїс.

Брошку створено в англосаксонському стилі. Її прикрашено рослинними мотивами, геометричними формами і зображеннями тварин.

 
Фото: British Museum

"У якомусь сенсі її можна носити хоч сьогодні, настільки добрий у неї стан", - додав експерт.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.

“Какая разніца” і штрафи за російські вивіски: мовні пристрасті в Україні сто років тому

Мовне питання в Україні, здавалося б, остаточно вирішене та законодавчо врегульоване, знову з’являється на порядку денному – з подачі вже нової влади. Паралельно бачимо спроби назвати мову “причиною громадянської війни”, чинити опір подальшій українізації тощо. Нічого нового за останні 30 років? Насправді такі “мовні срачі” трусили Україну і після проголошення незалежності більше 100 років тому!

Степан Бойко. Як дядько Шухевича захищав головного комуніста Волині

На думку Степана Шухевича багато справ супроти членів КПЗУ було сфабриковано правоохоронними органами. Будучи одним із адвокатів на відомому «Володимирському процесі 151-го» 1926 р., він зазначав, що серед підсудних лише кілька осіб насправді сповідували комуністичну ідеологію, натомість, інші були «українцями, мешканцями Володимира», які «про комуну і комуністів… знали лише з книжок».