У Любліні відновлюватимуть могили вояків Армії УНР

Українське товариство організовує збір коштів на оновлення могил українських воїнів у Любліні

На православному кладовищі на вулиці Липова в Любліні є могили воїнів Армії Української Народної Республіки. Могили українських солдатів потребують оновлення. Часткові ремонтні роботи були проведені у 2000-2001 рр.

Тоді завдяки зусиллям української громади Любліна, міської влади, підприємців та Посольства України в Польщі тут було встановлено пам'ятник на честь воїнів Армії УНР.

Українське товариство звернулось до державних і місцевих органів влади Любліна та Люблінського воєводства, а також до громади міста Любліна, щоб підтримати роботу з відновлення могил люблінських солдатів України - союзників Польщі у війні 1920 року.

Організовано збір коштів.

 

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків