У Франції археологи виявили незвичайне жіноче поховання. ФОТО

Дослідники з Національного інституту археологічних досліджень Франції виявили незвичайне жіноче поховання на сході країни.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на портал The History Blog.

 
ФОТО: The History Blog

"Археологи виявили пишне й багате жіноче поховання доби раннього залізного віку в містечку Сен-Вулбас на сході Франції", - йдеться у повідомленні.

 
ФОТО: The History Blog

Біля кісток літньої жінки знайшли також горщик. "Вона носила браслети на кожному зап'ясті, виготовлені з клею, зеленого скляного бісеру та дисків із мідного сплаву.

Пояс навколо її талії, ймовірно, зі шкіри, був прикритий напівсферичними шпильками з мідного сплаву і закріплений мідною пряжкою", - додали у повідомленні.

 
ФОТО: The History Blog

Вік цього поховання, на думку археологів, становить близько 2500 років.

 
ФОТО: The History Blog

Хоча ця гробниця просіла протягом століть, можна було відновити її первісну форму: прямокутна яма з тілом померлої в дерев'яній труні, яка була накрита 5 гладкими каменями.Збережені фрагменти дерева вказують, що труна була дубова.

 
ФОТО: The History Blog
 
ФОТО: The History Blog

Площа розкопок становить близького 1 гектара.

Українська культура у листівках і платівках діаспори

Українська листівка як засіб комунікації в українській повоєнній діаспорі представляє не тільки унікальне мистецьке явище, а як на мене, і мовну, лінгвістичну цінність. У час повоєнного тоталітаризму поштівки та музичні диски з українською музикою перетворилися на засіб підтримки рідних та близьких, як на поселеннях так і в Україні.

Останні форпости “русского міра” на Одещині

Останнім часом Україна завдяки наполегливій праці істориків, публіцистів, журналістів і блогерів розбірливіше дивиться на власну минувшину. Тепер без особливих зусиль середньостатистичний школяр “на пальцях” може пояснити, що Чорне море не копали древні “укри”, українську мову не вигадували в “австро-угорському генштабі”, Ленін не те, щоби не “зробив Україну”, а й узагалі тут ніколи не бував. І, найголовніше, як виявилося, не сучасні українські можновладці “переписують історію”. Її переписали радянські історики-фантасти, а нині їхню справу продовжують російські неоімперські пропагандисти.

Харківські адреси Миколи Міхновського

Де мешкав і працював Микола Міхновський у Харкові? Це важливе питання для належного вшанування пам’яті основоположника української незалежності (самостійності) досі належним чином не досліджене. В Харкові, зокрема, дотепер немає йому пам’ятника.

Молоде життя Євгена Побігущого-Рена

Незважаючи на польську займанщину, українське життя в Коломиї, зглядно у молоді, дуже активне і рухливе. Діють у місті два українські покоління – батьки молодих людей, і вони самі – нове покоління українських патріотів. Оці "молоді" страждають від програної боротьби батьків, їхнього сидіння і квиління про те, що треба змиритися з фактичним станом. Натомість молоді час від часу все голосніше ставлять своїм завданням визволення рідної землі від окупантів і загарбників, особливо ті, що вже воювали за Україну