Спецпроект

Єрмак очолить робочу групу зі створення Меморіалу "Бабин Яр"

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак очолить робочу групу з координації будівництва меморіалу Голокосту "Бабин Яр" та підготовці до 80-ї річниці трагедії.

Про це РБК-Україна підтвердили в Офісі президента.

 
ФОТО: ОПУ

Раніше президент Володимир Зеленський під час відеоконференцію з представниками наглядової ради фонду "Меморіал Голокосту "Бабин Яр" підтримав ініціативу будівництва даного меморіалу.

За словами глави держави, важливо пам'ятати про українців, які мають високе звання "Праведника народів світу", які рятували євреїв під час Голокосту.

Рональд Лаудер, президент Всесвітнього єврейського конгресу, висловив думку, що майбутній меморіал повинен давати відвідувачам відповідь на питання, що таке антисемітизм, і привернути увагу всього світу до історії України.

Водночас, міністр закордонних справ і віце-канцлер Німеччини у 1998-2005 роках Йошка Фішер, теж брав участь в онлайн-дискусії, назвав метою проекту "просвіта та звернення до молодого покоління".


Читайте також: Бабин Яр. Музей жахів режисера Хржановського

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.