Спецпроект

Біля меморіалу жертвам Голодомору відновили вивіску Фельдман екопарку

Назву "Фельдман екопарк" біля Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору на виїзді з Харкова відновили після повалення. Представники Інституту національної пам'яті вважають, що літери на цьому місці є недоречними. А автор скульптури на меморіалі Олександр Рідний називає вивіску ганьбою.

Про це повідомляє Суспільне.

 

Напис повалили 6 листопада. Минулого тижня представники екопарку його відновили. Літери тепер приварені, зроблені з більш міцного матеріалу, повідомив Суспільному речник екопарку Олексій Костюченко.

Напис охороняють люди у балаклавах.

"Їх достатньо, щоб дати відсіч бандитам. Я скажу так: це в жодному разі не реклама. Це найменування організації, яка проводить поруч з меморіалом свою діяльність", — говорить адвокат екопарку Олексій Стовба.

До екопарку звернулися представники Інституту національної пам'яті.

"Тема Голодомору і пам'яті про цю страшну трагедію є дуже чутливою на сьогоднішній день. Так, тут немає поховань, але цей Меморіал наразі єдине впорядковане місце пам'яті в Харківській області", — каже представниця Інституту національної пам'яті на Харківщині Марія Тахтаулова.

"Ми дуже стурбовані цією ситуацією і вважаємо, що подібні рекламні написи є, як мінімум, недоречними на цьому місці", — додала вона.

У самому ж екопарку так не вважають.

"Я вважаю, що це сусідство не несе жодної загрози національній пам'яті. Звісно, ми відкриті до діалогу, будемо обговорювати, але жодним бандитським діям ми не підкоримось — будемо давати відсіч", — сказав Стовба.

"Якщо, попри наші зусилля, щось буде знесено, воно буде відновлено", — додав він.

Встановлення напису автор скульптури на меморіалі Олександр Рідний називає "ганьбою": "Це просто жах. Картинка жахлива. Всіляке було, але, не знаю. Як на мене, це ганьба".

Повалення вивіски розслідують як хуліганство. Підозрюваних немає, повідомили у пресслужбі поліції області. Екопарк у поваленні літер звинувачує політичну партію "Національний корпус". Її представники опублікували відео повалення. Лідер осередку Костянтин Немічев каже, що це зробили "невідомі патріоти".

Нагадаємо, що нещодавно поруч з пам'ятником жертвам Голодомору з'явилася "Долина альпак" Фельдман-екопарку. Це сусідство викликало хвилю обурення в соціальних мережах.

Також, раніше повідомлялось, що біля Меморіалу жертвам Голодомору Фельдман Екопарк побудує каплицю.

Шибениці на Західній Україні на початку 1945 року

Привселюдні страти повстанців на початку 1945 року на території Чернівецької області та України загалом як спроба НКВД подолати опір населення радянським завойовникам. До історії ще одного радянського злочину

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна. Частина друга

Відбулася Полтавська битва, про яку багато написали люди, які заздрили Карлу ХІІ і хвалили росіян. Я можу впевнено заявити, що шведи виграли так само, як і росіяни. Росіяни зранку Полтавської битви втратили стільки ж людей, скільки ми втратили наприкінці битви. Якби росіяни виграли так славетно, як вони і їхні прихильники намагаються стверджувати, то вони мали б переслідувати шведську армію. Але армія тільки на другий день перейшла через Дніпро

«Мельниківці» - також патріоти!

Це була величезна трагедія українського визвольного руху, адже як бандерівці, так і мельниківці однаково гинули в боротьбі за незалежність, але при цьому ще й поборювали один одного

Рудольф Вайль: вакцина від Голокосту

Чистокровного етнічного німця Рудольфа Фредериковича Вайгля викликали до німецького губернатора Львова та передали пропозицію Гіммлера — переїхати до Німеччини, створити в Берліні власний інститут, очолити кафедру в університеті та отримати по війні Нобелівську премію. Йшов 1942 рік, німецькі війська стояли під Москвою, відмовлятися від такої блискучої пропозиції не було сенсу. До того ж Вайглю вже було 59, у такому віці не сперечаються з гіммлерами.