Росіянин убив ветерана через суперечку про штурм Берліна

У Росії судитимуть 65-річного жителя Тевризського району Омської області, який убив 95-річного ветерана Другої світової війни.

Заступник прокурора Омської області вже затвердив обвинувальний висновок, інформує "ДС" з посиланням на прес-службу прокуратури.

 
Руїни Рейхстагу у Берліні

"Органами розслідування встановлено, що на початку травня 2020 року до 95-річного ветерана Другої світової війни, який проживає в м. Тевриз, в гості прийшов його знайомий, з яким вони почали обговорювати події воєнних дій за участю ветерана. У результаті між чоловіками стався конфлікт через незгоду гостя з діями ветерана на полях битв ", — йдеться в повідомленні прокуратури.

За даними російських ЗМІ, конфлікт почався через обговорення того, що частина, в якій воював ветеран, дійшла до Кенігсберга, але не пішла штурмувати Берлін.

Росіянин завдав ветерану не менше чотирьох ударів металевим чайником по голові і тілу, а потім тричі вдарив його ножем в груди. Потерпілий помер на місці. Після скоєння злочину фігурант справи загорнув ніж в кухонний рушник і, взявши його з собою, вийшов з квартири, позбувшись по дорозі додому від знаряддя злочину.

Вину у вчиненні злочину чоловік не визнав. Кримінальну справу по суті розгляне Тевризський районний суд Омської області.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.

Червоне вторгнення. "Золотий вересень" з польської перспективи

"Ми побачили, як зі "Скали" виїхав ескадрон ворожої кінноти. Цього разу – в бойовому порядку. Визначені стрільці відкрили вогонь по сигналу мого пострілу. Відстань – 300-400 метрів. Падали вершники, падали коні". Бій без розуміння загальної картини. Без перспективи. Без надії. Спогади польського офіцера.

Пропаганда «Золотого вересня». Навіщо комуністи переклали на «мову» народних пісень заяву Молотова?

Невдовзі після "Золотого вересня" на західноукраїнських землях, що стали тепер радянськими, почали виникати "народні" пісні й вірші про "батька-Сталіна" та "польських панів". Така творчість, попри свій вдаваний "стихійний" характер, виходила напрочуд схожою на повідомлення ТАСС чи передовиці "Правди".

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.