У Помпеях знайшли античний кіоск із вуличною їжею

Археологи віднайшли у Помпеях руїни античного магазину, який продавав готову їжу та напої.

Про це пише Reuters.

 

"Сліди їжі віком майже 2 тисячі років були знайдені у деяких глибоких глиняних посудинах, які містили гарячі страви, що опускалися продавцем на прилавок із круглими отворами.

Передня частина прилавку була прикрашена яскравими кольоровими фресками, деякі з яких зображували тварин, з яких були виготовлені страви, приміром, курей й двох качок, підвішених за лапи", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що знахідку було віднайдено у ще не відкритій для відвідувачів зоні археологічного парку Помпей.

"Археологи також знайшли прикрашений бронзовий келих, який називається патера, керамічний посуд, в якому готували печені й супи, а також винні фляги й амфори", - зауважує Reuters.

Хоча руїни подібних магазинів знаходили на території колишньої Римської імперії й раніше, вперше його виявили у майже повністю збереженому стані.


Нагадуємо, що у місті Помпеї, розташованому за 23 км від Неаполя, в 1 ст. до Р.Х. проживало близько 13 000 людей, коли виверження вулкану поховало його під попелом, камінням і пилом. Пам'ятка входить до переліку світової спадщини ЮНЕСКО.

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.