МКІП розпочинає підготовку до 30-ї річниці Незалежності

В Україні до відзначення 30-ї річниці Незалежності України планується низка цікавих сучасних проєктів та ініціатив культурно-мистецького спрямування.

Про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Фейсбуці.

 

"Сьогодні під керівництвом Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля відбулося перше засідання Організаційного комітету щодо підготовки та відзначення 30-ї річниці Незалежності України. Впродовж якого затвердили склад оргкомітету і план заходів відзначення на цей рік", - написав Ткаченко.

Він зазначив, що співголовами оргкомітету стали Прем'єр-міністр та Керівник Офісу Президента. До складу увійшли керівники міністерств, народні депутати та представники громадських організацій.

"Щодо планів: вони амбітні і ми вже розпочинаємо підготовку. Події будуть відбуватися впродовж року та охоплять всю Україну. Очікуйте на ряд цікавих сучасних проєктів та ініціатив культурно-мистецького спрямування", - додав Ткаченко.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".