Лувр оцифрував свою колекцію і виклав у відкритий доступ

Музей як і раніше закритий для відвідувачів, проте зараз в Луврі ведуться давно заплановані ремонтні роботи.

Знаменитий музей Лувр оцифрував і опублікував онлайн свою колекцію – 482 тисячі творів мистецтва. Онлайн-архів буде постійно оновлюватися і рости. Про це пише Кореспондент.

 

"Сьогодні Лувр змахнув пил зі своїх скарбів, навіть найбільш маловідомих. Вперше кожен охочий може отримати доступ до всієї колекції з комп'ютера або смартфона безкоштовно, незалежно від того, виставлені ці предмети мистецтва в музеї, взяті в тимчасове користування або перебувають на зберіганні.

Я впевнений, що цей цифровий контент буде ще більше надихати людей на відвідування Лувра та особисте знайомство з колекціями", – заявив президент музею Жан-Люк Мартінес.

Онлайн-база складається в тому числі зі скульптур саду Тюїльрі і творів мистецтва, відновлених після Другої світової війни. На сайті доступні не тільки роботи, виставлені в Луврі, але твори мистецтва, взяті в тимчасове користування або на зберігання.

Крім того, відвідати музей, не виходячи з дому, тепер можна за допомогою інтерактивної карти.

Переглянути колекцію можна за посиланням.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.