В Одесі горів архів

Сталася пожежа у приміщенні Державного архіву Одеської області, розташованому на вулиці Пироговській в Одесі

Про це повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на Суспільне.UA. 

 

На місці події працювали рятувальники. Як розповів журналістам заступник начальника ДСНС Одеської області Олександр Крицький, повідомлення про пожежу рятувальники отримали об 11:04. 

Горів кабінет на першому поверсі у семиповерховій будівлі. Горіли комп'ютери та кондиціонер, приміщення було сильно задимлене. Гасити пожежу прибуло 12 одиниць техніки. Вони впоралися з ситуацією та ліквідували пожежу за вісім хвилин – як виявилося, полум'я встигло охопити лише один квадратний метр.

Голова Державної архівної служби Анатолій Хромов прокоментував новину: "Загрози життю та здоров'ю працівників та відвідувачів Державного архіву Одеської області нема! Архівні документи не постраждали. Пожежа локалізована за 8 хв в межах однієї робочої кімнати! Причини загоряння остаточно встановлять пізніше!"

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".