Музей у Радомишлі отримав нові експонати

Радомишльському народному краєзнавчому музею на Житомирщині передали нові експонати часів давньої та середньовічної історії України, серед яких шпилька І тис. до н.е. та сокира часів Київської Русі

Про це повідомляє Укрінформ.

"Приємно, що у нашого музею є друзі, які йому допомагають . Про музей вони не забувають у нелегкі часи священної війни. Саме під час війни нам подарували нові експонати. Зокрема це шпилька із спіралевидним верхом, що датується І тис.до н.е, писало, наконечник списа, робоча сокира часів Київської Русі, козацькі сокири", - зазначив директор музею Сергій Галицький.

За його словами, нові експонати музею датуються періодом давньої та середньовічної історії України.

 
Теми

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.