У польському Торуні віднайдено могилу козака Армії УНР

На кладовищі у місті Торунь (Польща) виявлено поховання козака Армії УНР Григорія Охоти

19 вересня у фейсбук-групі UAGenealogy було поширено фото надмогильного хреста із зображенням тризуба з кладовища у польському місті Торунь. На табличці також є напис, який говорить, що там похований козак Армії УНР Григорій Охота. Він народився 15 травня 1900 року, а помер 11 червня 1932 року.

За даними сайту "Імена самостійної України" Григорій Охота був стрільцем 6-ої стрілецької Січової стрілецької дивізії. Ця дивізія під командуванням Марка Безручка брала участь в обороні Замостя від більшовиків у 1920 році та Другому Зимовому поході Армії УНР у 1921 р.

Згодом козаки та старшини Армії УНР опинились на еміграції, зокрема, у Польщі.

 

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.