У Національній академії Чайковського заборонили викладання російською

Національна музична академія України імені Петра Чайковського заборонила викладання освітніх компонентів та їхніх складових російською мовою

Про це в інтерв'ю "Главкому" повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За словами Кременя, зараз чимало вищих навчальних закладів українізують освітній процес, витісняючи мову окупантів. Мовний омбудсман каже, що це елемент корпоративного рішення, який дуже важливий для студентів. 

Крім того, він повідомив, що Харківський університет імені Каразіна запровадив посаду мовного омбудсмана, яким став завідувач кафедри української мови. Також у Південноукраїнському педуніверситеті імені Ушинського збираються обрати уповноваженого із захисту державної мови, але серед студентів.  

За словами Кременя, вишів, які вирішили відмовитися від російської, може бути ще більше. 

Наприкінці січня у Києво-Могилянській академії студентам, викладачам та адміністрації заборонили використовувати російську мову в межах університету. 

 

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.

Прожекти Лаврентія Берії. Уривок з книги Богдана Гориня "Під ковпаком окупантів"

Лаврєнтій Берія — великий фахівець з удосконалення концлагерів ГУЛАГу — після смерти Сталіна раптом із деспота перетворився на "ліберала", захисника несправедливо репресованих, покривджених. Таке перетворення жорстокого чекіста на ліберала не було випадковим: Берія був сповнений віри, що наблизився той час, коли саме він очолить велику державу СССР, тому вирішив змінити про себе громадську думку.