Національному музею історії України у Другій світовій війні вручили Спеціальну нагороду журі міжнародної премії «Museum and Heritage Awards-2023»

10 травня у Лондоні відбулась урочиста церемонія на честь цьогорічних переможців міжнародного конкурсу «Museum and Heritage Awards»

Про це повідомили на сайті Міністерство культури та інформаційної політики України.

Під час події, яку називають  "музейним Оскаром", Національному музею історії України у Другій світовій війні вручили Спеціальну нагороду журі за виставку "Україна – Розп'яття" та особливу професійну стійкість в умовах війни. Від імені колективу її отримав генеральний директор Музею Юрій Савчук. 

Виставка "Україна – Розп'яття" (куратор – Юрій Савчук, художник – Антон Логов) відкрилась 8 травня 2022 року й за рік експонування не лише привернула увагу світових медіа та громадськості, але й отримала низку виставкових сіквелів, що експонувались поза межами України: "Битва за Україну" (Рига, Латвія), "Україна – Розп'яття. 365…" (Таллінн, Естонія) та "Україна. Розп'яття. Трибунал" (США). 

Поважне журі особливо вразив той факт, що процес підготовки виставки розпочався у перші місяці повномасштабного вторгнення рф в Україну. Артефакти музейна команда на чолі з генеральним директором збирала за сприяння силового блоку країни у деокупованих регіонах Київщини та Чернігівщини відразу після їхнього звільнення.

За словами директорки "Museum and Heritage Awards" Анни Пріді, "Коли члени журі ознайомились з матеріалами виставки, було ухвалено одностайне рішення про присудження проєкту та Музею війни Спеціальної нагороди журі. Адже те, що ми побачили, є безперечно поза конкурсом і виходить за межі наших традиційних критеріїв оцінювання".

"Україна потребує не лише політичної, військової та фінансової, але, що особливо важливо, культурної допомоги. Нагорода – вияв великої підтримки нашого Музею та нашої країни. Вона надихає нас на продовження нашої роботи, попри всі випробування. Ваша увага до нашого Музею надає важливе відчуття приналежності України до європейської цивілізації та чітке бачення її європейського майбутнього", наголосив у своїй промові Юрій Савчук. 

Нагадаємо, Міжнародна премія "Museum and Heritage Awards" заснована у 2002 році. Засновники премії – організація "Museum and Heritage". Церемонія нагородження є головною подією в рамках щорічного "Museum and Heritage Show", що проходить в експозиційному центрі Олімпіа (Лондон) та традиційно представляє основні інновації, сучасні тенденції експозиційного дизайну та актуальні теми для дискусій у сфері музейної справи і культурної спадщини. 

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.