Національному музею історії України у Другій світовій війні вручили Спеціальну нагороду журі міжнародної премії «Museum and Heritage Awards-2023»

10 травня у Лондоні відбулась урочиста церемонія на честь цьогорічних переможців міжнародного конкурсу «Museum and Heritage Awards»

Про це повідомили на сайті Міністерство культури та інформаційної політики України.

Під час події, яку називають  "музейним Оскаром", Національному музею історії України у Другій світовій війні вручили Спеціальну нагороду журі за виставку "Україна – Розп'яття" та особливу професійну стійкість в умовах війни. Від імені колективу її отримав генеральний директор Музею Юрій Савчук. 

Виставка "Україна – Розп'яття" (куратор – Юрій Савчук, художник – Антон Логов) відкрилась 8 травня 2022 року й за рік експонування не лише привернула увагу світових медіа та громадськості, але й отримала низку виставкових сіквелів, що експонувались поза межами України: "Битва за Україну" (Рига, Латвія), "Україна – Розп'яття. 365…" (Таллінн, Естонія) та "Україна. Розп'яття. Трибунал" (США). 

Поважне журі особливо вразив той факт, що процес підготовки виставки розпочався у перші місяці повномасштабного вторгнення рф в Україну. Артефакти музейна команда на чолі з генеральним директором збирала за сприяння силового блоку країни у деокупованих регіонах Київщини та Чернігівщини відразу після їхнього звільнення.

За словами директорки "Museum and Heritage Awards" Анни Пріді, "Коли члени журі ознайомились з матеріалами виставки, було ухвалено одностайне рішення про присудження проєкту та Музею війни Спеціальної нагороди журі. Адже те, що ми побачили, є безперечно поза конкурсом і виходить за межі наших традиційних критеріїв оцінювання".

"Україна потребує не лише політичної, військової та фінансової, але, що особливо важливо, культурної допомоги. Нагорода – вияв великої підтримки нашого Музею та нашої країни. Вона надихає нас на продовження нашої роботи, попри всі випробування. Ваша увага до нашого Музею надає важливе відчуття приналежності України до європейської цивілізації та чітке бачення її європейського майбутнього", наголосив у своїй промові Юрій Савчук. 

Нагадаємо, Міжнародна премія "Museum and Heritage Awards" заснована у 2002 році. Засновники премії – організація "Museum and Heritage". Церемонія нагородження є головною подією в рамках щорічного "Museum and Heritage Show", що проходить в експозиційному центрі Олімпіа (Лондон) та традиційно представляє основні інновації, сучасні тенденції експозиційного дизайну та актуальні теми для дискусій у сфері музейної справи і культурної спадщини. 

 

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.