В окупованому Севастополі шторм зніс пам'ятник червоноармійця

Пам’ятник в Севастополі у 2021 році відкривав особисто Володимир Путін.

Про це опублікували місцеві пабліки.

у Севастополі шторм повалив пам'ятник "Сыновьям России, воевавшим в Гражданскую войну". 4 листопада 2021 року біля цього пам'ятника виступив президент Росії Володимир Путін, який привітав росіян з днем ​​народної єдності.

У центрі пам'ятника розташована стела заввишки 25 метрів, на вершині якої розташовується жіноча фігура, виготовлена ​​із сусального золота, що втілює образ матері-Росії. В основі постаменту знаходяться дві бронзові постаті — білогвардієць і червоноармієць, які уособлюють двох синів Росії. Лицьова частина постаменту містить напис: "Ми єдиний народ і Росія в нас одна".

На фото помітно, що внаслідок негоди червоноармієць впав, натомість білогвардієць залишився стояти.

 

Національний Пантеон. Світовий досвід

Про потребу в національному українському пантеоні заговорили ще у 2000-х роках, його розглядали як місце перепоховання видатних українців, могили яких за межами України. Сучасна російсько-українська війна знову активізувала проблему. Розглянемо яким є світовий досвід національних пантеонів.

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".