У Гданську учасників Революції на граніті відзначили медалями Вдячності Європейського Центру Солідарності

Серед нагороджених - засновник "Історичної правди", історик, журналіст, військовослужбовець Вахтанг Кіпіані.

Про це повідомив польський історичк Ігор Галагіда. 

10 грудня у Ганську відзначили Міжнародний день прав людини, з цієї нагоди у Центрі Європейської Солідарності відбулося вручення медалей Вдячності.

Серед лауреатів – організатори та учасники Революції на граніті - першого повстання за незалежність України 1990 року: Вахтанг Кіпіані, Олексій Доній, Ярина Зайченко, посмертно Маркіян Іващишин. Також посмертно відзначили німецького опозиціонера Матіяша Домашка.

"Сьогодні мав честь отримати цю відзнаку - медаль вдячності від Європейського Центру Солідарності як учасник Студентської революції на граніті, а також - як було сказано - за активність у висвітленні складних питань українсько-польської історії. Приємно, що наші приятелі, спадкоємці "Солідарності" ці зусилля відзначили", - написав на своїй сторінці на фейсбук Вахтанг Кіпіані. 

Медаль подяки заснована для вшанування іноземців, які підтримували Польщу на шляху до свободи та демократії під час комуністичного режиму. Відзнака є символічною подякою за благодійність та підтримку.

 

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.

Петлюра і професор Щербина. Полтавщина і Кубань: історичні зв’язки

Наукова і громадська діяльність Федора Щербини та Кубанський період життя Симона Петлюри - це важливі сторінки як української історії, зосібна Полтавщини й Кубані. Після політичного виключення з Полтавської духовної семінарії (за організацію вечора на честь Шевченка, виконання кантати "Б'ють пороги" за участю композитора Миколи Лисенка) Петлюра рятувався від арешту, тож у 1902 році виїхав не будь-куди, а на українську Кубань.