Іван Федорович замість Федорова: у Львові перейменують низку вулиць

Робоча група щодо деколонізації і перейменування вулиць Львова вирішила змінити назви ще трьох міських вулиць.

Про це повідомив перший заступник міського голови Андрій Москаленко.

Перейменують вулицю Олександра Карпінського. Вулиця Федорова стане називатися Федоровича. Також українізують назву вулиці, названу на честь художника Іллі Ріпина.

"Довший час всі вважали, що вулиця Карпінського присвячена Францішеку Карпінському, польському поету і драматургу. Але в радянський час змінили одну букву в назві вулиці. І замість Францішека вулицю присвятили Олександру Карпінському, першому виборному президенту російської Академії наук", – зазначив Андрій Москаленко.

Робоча група щодо деколонізації прийняла рішення перейменувати цю вулицю і розпочала процес обрання нової назви. Окрім того, підтримали уточнення назв вулиць згідно з українським правописом:

  • вулиця Федорова стане вулицею Івана Федоровича;
  • вулиця Іллі Рєпіна стане вулицею Іллі Ріпина.

Ці пропозиції винесуть на затвердження депутатів на сесії Львівської міськради.

 

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".