До Міжнародного дня архівів Державний архів Львівської області презентував е-ресурс

Державний архів Львівської області до Міжнародного дня архівів презентує мільйон копій документів Національного архівного фонду.

Про це йдеться в повідомленні архіву.

До Міжнародного дня архівів, ДАЛО презентував понад 1 мільйон цифрових копій документів Націоанального архівного фонду, з якими можна ознайомитись на е-ресурсі за посиланням зокрема:

- 316 актових книг - Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, м. Львів  (Р-3321); 

- 6254 справ Слідчого відділу НКВС у Львівській області (кримінальні справи 1939-1950рр.) (Р-3258 оп.1); 

- 2641 справ - Магістрату королівського столичного міста Львова (Ф.2 оп.1); 

- 1289 справ - Спеціального суду при Німецькому суді у Львові. Німецька державна прокуратура у Львові (Р-77 оп.1)

- 817 справ - Союзу оборонців міста Львова 1918-1939 років (266 оп.1)

- 91 справу - Івасюк Володимир Михайлович - український композитор (Р-3220)

- 325 справ з різних архівних фондів.

"Наповнення електронного ресурсу Державного архіву Львівської області розпочалося у січні 2023 року. На сьогодні завантажено 468 повнотекстових описів. Крім того, вже доступні 1 мільйон електронних цифрових копій документів національного архівного фонду, які висвітлюють історію України XVIII-XX століть та містять інформацію генеалогічного характеру", - йдеться у новині. 

 

Як УНР вводила єврочас. У 1918-му годинники переводили на 68 хвилин

"Україна розриває рішуче старі примусові зв'язки з Московщиною, зв'язується тісніше з західною Європою, водночас приймаючи і спільний час, вагу і міру, тому що різниці дуже ускладнюють зносини, торгівлю та подорожі..."

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.