На Херсонщині окупанти відновили пам’ятник Леніну

У селі Ольгине Каховського району на Херсонщині окупаційна влада відновила пам’ятник Леніну.

Про це повідомили проросійські телеграм канали.

"На честь відкриття пам'ятника для дітей і дорослих було організовано виставку динозаврів юрського періоду, також усіх відвідувачів пригощали солодощами", – йдеться у дописі.

Щоправда, замість повноцінного памʼятника, який стояв в селі до 2015 року, росіяни поставили кабінетний бюст, пофарбований серебрином.

Хвиля "ленінопаду" в Украні розпочалася у 2013-2014 роках. 21 травня 2015 року набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного режиму в Україні (декомунізації). Відповідно до закону, всі пам'ятники Леніну та іншим державним діячам радянського періоду мали демонтувати протягом 6 місяців.

У Херсоні пам'ятник Леніну демонтували взимку 2014 року.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.