АНОНС: У Києві та Вашингтоні презентують книжку про заступника Бандери, який рятував євреїв

10 червня, у Києві та Вашингтоні відбудеться презентація книжки Олега Проценка "Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука".

Іван Вовчук – націоналіст зі Сходу України, заступник Степана Бандери, соратник Романа Шухевича, Праведник народів світу. Це член Організації українських націоналістів, який отримав найвищу нагороду Держави Ізраїль: Меморіальний комплекс історії Голокосту "Яд Вашем" посмертно визнав цього заступника Бандери "Праведником народів світу" за порятунок євреїв від смерті.

До цього часу в Україні дуже мало знали про Вовчука, при тому що він був однією з найвпливовіших осіб у середовищі українських націоналістів та серед української діаспори, і навіть мав вплив на американський Конгрес.

Книжка Олега Проценка, видана київським видавництвом "Фронезис", стала першою цілісною біографією Івана Вовчука.

Це книга-протиотрута проти імперських, радянських та російських міфів. Постать Вовчука розбиває міф про українських націоналістів-антисемітів. Також розвінчує міф про те, що українських націоналістів нібито не було на Сході України.

Презентація відбудеться в один день і в Києві, і у Вашингтоні. В американській столиці книжку презентує Vovk Foundation, заснований онуками Івана Вовчука.

У Києві участь у презентації візьмуть:

Олег Проценко, автор книжки "Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука", автор та упорядник низки антологій політичної думки

Володимир В'ятрович, народний депутат України, дослідник історії визвольного руху

Микола Посівнич, історик, автор біографії Степана Бандери

Анатолій Дністровий, письменник, художник, офіцер ЗСУ

Юрій Вовчук, американський підприємець, онук Івана Вовчука (відеовключення із Вашингтона)

Захід відбудеться у Книгарні Сенс на Хрещатику (Київ, вул.Хрещатик, 34), другий поверх

Початок – о 19.00

Для участі просимо зареєструватися у гугл-формі тут.

 

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.