В Одесі демонтують пам'ятник Пушкіну

В Одесі знесуть пам'ятник російському письменнику Олександру Пушкіну на Приморському бульварі.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

За словами Олега Кіпера, усі відповідні розпорядження вже підписані. Ці документи вже розіслали до всіх відповідних структур.

Пам'ятник Пушкіну спорудили у 1887-1889 роках на Приморському бульварі Одеси. Монумент є бюстом, поміщеним на високий квадратний п'єдестал із граніту.

За свого життя Пушкін близько року жив у Одесі — з червня 1823-го по липень 1824-го. Вважається, що саме тут російський поет написав частину свого роману у віршах "Євгеній Онєгін".

У листопаді 2023 року Кабінет міністрів вилучив пам'ятник Пушкіну з державного реєстру, що дозволило місцевій владі його демонтувати. Утім історико-топонімічна комісія Одеси рекомендувала пам'ятник російському поету залишити на місці.

 

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.