У Львові відкрили літературну резиденцію імені родини Калинців

У Львові вперше в Україні на базі бібліотеки відкрили літературну резиденцію.

Про це повідомили у Львівській муніципальній біблітеці.

Літературна резиденція у Львові стала першою в Україні, яку відкрили на базі бібліотеки. У ній сучасні українські письменники, поети, дослідники довкололітературних процесів продовжать роботу попередників.

"Передача приміщення літературної майстерні в якій, свого часу, працювали Ярослав Дашкевич, Ірина та Ігор Калинці на баланс бібліотеки було рішенням родини Калинців задля того, щоб простір працював для громади, щоб вклад дисидентів в наше незалежне сьогодні, за яке ми боримося, пам'ятали, щоб праці та здобутки шістдесятників переосмислювали та вносили нових контекстів. Усе, щоб червона нитка пам'яті не переривалася", – зазначили у Львівській муніципальній біблітеці.

На відкритті був присутній поет і політв'язень Ігор Калинець. 1972 року за участь у дисидентському русі Калинця засудили на 6 років ув'язнення у Пермських концтаборах суворого режиму й 3 роки заслання. Заслання поет відбував разом із дружиною Іриною Стасів-Калинець на Забайкаллі. Ірина Калинець відійшла у вічність через важку хворобу 31 липня 2012 року.

 

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Володимир Кубійович. На карту поставлено все…

Те, що Володимир Кубійович, визначний український географ, енциклопедист, громадсько-політичний діяч, став об'єктом уїдливих викривальних памфлетів Ярослава Галана, уже свідчить про особливу прискіпливу увагу до нього нквс/мдб як до затятого "українського буржуазного націоналіста". Але не лише памфлети і статті в "Радянській Україні", "Вістях з України" та інших газетах були головними знаряддями радянських спецслужб і комуністичної пропаганди проти українського науковця.