У світових музеях впровадили 100 українських аудіогідів

У рамках ініціативи Першої леді України Олена Зеленська у провідних пам’ятках світу впровадили вже 100 україномовних аудіогідів.

Про це повідомила Перша леді України Олена Зеленська.

"Сотий за ліком український аудіогід офіційно запрацював. Це означає, що вже сотні визначних світових пам'яток, серед яких, наприклад, Версаль, лондонський Тауер, Саграда Фамілія, промовляють до відвідувачів українською. Тисячоліття культури та історії звучать нашою мовою", - написала Олена Зеленська.

Сотим став аудіогід, який відкрили в Музеї апартеїду в Південно-Африканській Республіці, який зберігає памʼять про боротьбу за рівність і права людини в Південній Африці.

Проєкт українізації світових пам'яток ініціювала перша леді України Олена Зеленська у 2019 році. Його мета — зробити українську мову доступною в культурних просторах по всьому світу. За словами Зеленської, ідея виникла під час візиту до Берліна, коли вона вперше почула українську в туристичному аудіогіді, що тоді було радше винятком.

У 53 країнах – від Бразилії та Ватикану, від Кенії та Таїланду – українці можуть почути рідну мову в найвідоміших музеях, галереях, архітектурних пам'ятках і туристичних маршрутах. Повний перелік доступних аудіогідів українською опублікувало Міністерство закордонних справ України.

 

Теми

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.

"Кросворд" для ОУН. Спецоперація кдб

Одним із головних завдань кдб було недопущення єдності в середовищі українських емігрантських організації. Для цього постійно вдавалися до проведення всіляких так званих активних заходів. Метою було розсварити українців, скомпрометувати лідерів і зрештою домогтися знищення однієї або кількох організацій чи хоча б зменшення їхньої активності. Наочним прикладом того, як це розроблялося і діяло на різних етапах, є спецоперація кдб "Кросворд", спрямована проти різних течій ОУН.

Російська православна церква і КДБ: факти

Існує думка, що нинішні проблеми в Російської православної церкви пов'язані винятково ключно з особистістю її патріарха Кирила Гундяєва, і якщо його не стане, то все у Московському патріархаті може змінитися на краще. Однак, чи це дійсно так? Чи справді проблеми цілої системи зосереджені в одній людині? Очевидно, що РПЦ переживає глибоку кризу. Але якими є її суть і причини?

Операція "Ставка". Невідомі документи щодо убивства в Роттердамі

23 травня 1938-го співробітник нквс срср Павло Судоплатов за вказівкою сталіна скоїв у Роттердамі вбивство лідера ОУН Євгена Коновальця. Нові документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України проливають світло на окремі невідомі епізоди тієї операції і дають змогу знайти відповіді на запитання, чи підозрювали провідні діячі ОУН, що Павло Судоплатов і агент "Лебедь" опинилися в їхньому середовищі не випадково, а діяли за завданням нквс.