АНОСН: Творча зустріч нагоди 90-річного ювілею з Юрієм Щербаком

15 травня у Києві відбудеться творча зустріч з дипломатом, доктором медичних наук і письменником Юрієм Щербаком з нагоди його 90-річного ювілею.

З нагоди ювілею автора видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" перевидало дві знакові книги Юрія Щербака:

"Зброя Судного дня" — документально-фантастичний роман про спробу створення ядерної зброї в Україні на тлі російської агресії.

"Мертва пам'ять. Голоси і крики" — антиутопія про окуповану Україну, де ворог стирає історичну пам'ять, перетворюючи народ на біомасу.

Модератор події — Іван Малкович.

Юрій Щербак народився у Києві. Здобув медичну освіту у 1958-му. Тридцять років працював у Київському науково-дослідному інституті епідеміології.

Дебютував у літературі у середині 1950-х років. Перші оповідання з ілюстраціями автора вийшли друком у журналі "Юність". Член Спілки письменників з 1966 року та Спілки кінематографістів України з 1971-го. 

Обіймав низку урядових та дипломатичних посад: від міністра до посла в Ізраїлі, США й Канаді та радника Президента.

Очолював комітет Шевченківської премії. Творчий доробок включає понад сотню наукових статей, кіносценаріїв та 20 книг. 

Коли: 15 травня о 18:30

Де: книгарня "КнигоЛенд" (м. Київ, вул. Жилянська, 5/60) 

 

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.