АНОНС: Лекція Святослава Липовецького "Анатомія героїзму: як галичани повели "давно поховану націю" революційним шляхом"

У циклі історичних лекцій "Як подолати Росію: спитай історика" 28 травня у Харкові відбудеться лекція історика Святослава Липовецького "Анатомія героїзму: як галичани повели "давно поховану націю" революційним шляхом".

У 1830-х роках керівник львівської поліції називав галицьких українців "давно похованою нацією", а вже на початку ХХ століття місцеві інтелектуали стверджували, що галичани не здатні до активної політичної боротьби — тим паче революційної. Зокрема, про це писав Михайло Грушевський у 1909 році.

Того ж року народився Степан Бандера — символ покоління революціонерів, які провадили бойову діяльність, експропріаційні акції, проголошували українську державність, створювали партизанське військо та піднімали повстання в таборах ГУЛАГу.

З нагоди Дня Героїв проаналізуємо галицький досвід ХІХ–ХХ століть, а також поговоримо про те, як і завдяки чому відбулося національне відродження.

Святослав Липовецький — публіцист, історик, автор близько 300 статей і кількох книжок, зокрема "Вбити міністра. Варшавський замах та інші пригоди українських націоналістів").

Модеруватиме — Володимир Бірчак, історик, сержант бригади "Хартія".

Коли: 28 травня, середа, 17:00

Де: Харків, ЄрміловЦентр (майдан Свободи, 4)

Вхід вільний, за попередньою за реєстрацією

Організатори: 13-та бригада НГУ "Хартія", ЦСМ "ЄрміловЦентр", видавництво Vivat

 

 

"Він уявляв себе на морі Нельсоном, а на суші - Наполеоном..." Мозаїчний образ Вінстона Черчилля

Постать Вінстона Черчилля відома більшості вже у статусі прем'єр-міністра Великої Британії воєнного часу Другої світової війни як непохитного національного лідера, який, прагнучи врятувати свою країну – врятував світ від "брунатної чуми". Однак від першого обрання в Парламент 1900 року і до кульмінаційного виголошення славнозвісних слів у травні 1940 року: "Я не можу запропонувати вам нічого, крім крові, важкої праці, сліз і поту", минуло майже півстоліття.

Залягти на дно в Брюгге 2019. Уривок з книги "Радіо Афродіта" Олега Криштопи

"Радіо Афродіта" - документальний роман, який розповідає історію підпільного радіо, через постать бельгійця Гезенбрукса й людей із якими він працював пліч-о-пліч. Це оповідь про боротьбу, відвагу, мужність, але й про зраду та кохання. Олег Криштопа 14 років проводив інтервʼю, журналістські розслідування та досліджував документи, щоб написати цей роман.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.