Укрпошта у партнерстві з Премією Ґонґадзе випустили марку, присвячену воєнним журналістам та журналісткам

22 травня "Укрпошта" презентувала марку "Місія: правда", присвячену воєнним журналістам та журналісткам.

Про це повідомили на Фейсбук-сторінці Премії імені Георгія Ґонґадзе.

Урочиста церемонія погашення нової поштової марки відбулася у Головпоштамті за участі генерального директора АТ "Укрпошта" Ігоря Смілянського, програмного директора Премії імені Георгія Ґонґадзе Владислава Зінкевича, лауреата Премії 2025 року, фотографа, оператора і воєнного кореспондента Reuters Івана Любиш-Кірдея і автора випуску Антона Логова.

У серпні 2024 року під час відрядження у Краматорськ Іван Любиш-Кірдей отримав важке поранення внаслідок російського обстрілу. Кілька місяців журналіст пробув у комі і зараз проходить реабілітацію. Знімав Революцію Гідності, події в Авдіївці, Іловайську, Покровську, Краматорську та інших містах ще з 2014 року.

"Я думаю, що зовсім скоро багато українців отримають конверти з маркою, де буде написано: "Розвалинами Кремля задоволений". Я хочу всім подякувати за цю поштову марку і за вшанування нашої професії у цей час", – зазначив на церемонії Іван Любиш-Кірдей

Над дизайном поштового випуску  працював художник Антон Логов, чиї роботи представлені в Лондоні, Нью-Йорку, Парижі та Мехіко. Він обрав для символічних образів два кольори – червоний та чорний.

"Ці кольори передають напруження війни та сакральність, адже часто використовуються в іконописі. З іншого боку, червоний символізує любов і відданість, захід сонця як сповідь про прожитий день, епілог життя. Це зображення про самопожертву цих героїчних людей", – пояснив Антон Логов.

Випуск здійснено  у партнерстві з Премією імені Георгія Ґонґадзе — однією з головних відзнак для професійних журналістів та журналісток в Україні. Заснована у 2019 році Українським ПЕН, родиною Георгія Ґонґадзе, виданням "Українська правда", Києво-Могилянською бізнес-школою та її випускниками. Премія присуджується щороку 21 травня, у день народження Георгія Ґонґадзе.  Її отримували Вахтанґ Кіпіані, Павло Казарін, Мирослава Барчук, Мстислав Чернов та Євген Малолєтка, Богдан Логвиненко і Тетяна Трощинська.

Тираж поштової марки – 180 000 екземплярів. Нова марка входить до циклу "Героїчні професії". "Місія: правда"  вже у продажу. Купити її можна у відділеннях головної пошти країни і онлайн у Поштовому маркеті.

 

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.